Zábavné odpoledne pro děti.

                                        Zábavné odpoledne pro děti.

       První červnový víkend se konaly na mnoha místech akce k Mezinárodnímu dni dětí.  Rovněž v Rozsochatci připravily členky ZO ČSŽ na zahradě mateřské školy pro děti v neděli 4. června odpoledne plné soutěží a her. Soutěžící se trefovali do plechovek, závodili s kotoučky, házeli míčem do terčů v krabicích, zaskákali si v pytli a v prostorách zahrady čekalo na soutěžící mnoho dalších disciplín. Nechyběl ani oblíbený skákací hrad a byl zde i stánek s malováním na obličej. Protože počasí přálo, měl pro děti též vodní soutěže DJ Vesy, který celou akci moderoval a vybíral hudební doprovod.  Za všechny soutěže se rozdávaly sladkosti a drobné ceny.

    Přítomní rodiče a děti, které navštěvují místní mateřskou školu, překvapili paní učitelku Marušku Cinerovou, když jí nechali zahrát od DJ písničku „Holky z naší školky“, jako poděkování za péči, kterou dětem věnovala, ale před nedávnem nastoupila na mateřskou dovolenou.

      Děti na místě měly zajištěné zdarma pití, členky prodávaly kelímky s ovocem a další občerstvení obstarali v hostinci manželé Kubátovi. Místní dobrovolní hasiči zapůjčili na zahradu párty stan a vytvořili z lavic posezení, sedět se však mohlo i na dekách přímo v trávě ve stínu pod stromy. Na závěr si čtyři desítky dětí, které si zábavné odpoledne nenechaly ujít, rozebraly na cestu domů balónkovou výzdobu.

/Lenka Hyršová/