8. 11. 2009 Přírodní mýdla z Mýdlárny Rubens

V neděli 8.11.09 krátce po obědě zajistily členky ZO ČSŽ v Rozsochatci pro občany zajímavou prezentaci manželů Hrachovcových o přírodních mýdlech, která vyrábějí ve své Mýdlárně Rubens. Název mýdlárny vznikl od "Růžové" ulice, ve které v Arnolticích u Děčína firma sídlí.

Nejprve se diváci dozvěděli o dlouhé historii mýdel a vývoji výroby. Pak částečně názorně paní Hrachovcová vysvětlila výrobu mýdel, každý si mohl přivonět jak k sušeným bylinkám, které do mýdel přidávají, tak i k esencím. Někdy nebylo lehké uhodnout co za vůni se skrývá v nádobce či košíčku.

Základem mýdel firmy Rubens jsou olivový olej, kokosový tuk a palmový tuk, které samotné jsou téměř bez vůně. K základu se přidává louh pro proces zmýdelnatění a pak již bylinky a silice. Vhodná jsou na různé zdravotní neduhy, některá mohou používat alergici,či astmatici nebo též kojenci.

Po poutavé přednášce diváci obklopili prodejní stůl a odnášeli si jednotlivá mýdla a oleje nebo i dárková balení, pro radost a zdraví sobě nebo svým blízkým. Tento víkend mohli ještě nevšední prezentaci vidět i v obci Úsobí a Ždírci nad Doubravou.
/Lenka Hyršová/


Novinky

28.3.2020

4.4.2020|Kurz aranžování

Odloženo po ukončení nouzového stavu!

28.3.2020

3.4.2020| Čistá Vysočina

Odloženo po ukončení nouzového stavu!

3.7.2018

Výzva k novým členkám

Rády bychom přivítaly mezi sebou nové členky.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 81, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912