Adventní posezení.

Na sobotní odpoledne 28. listopadu připravili v Rozsochatci zastupitelé obce, členky místního Svazu žen, ZŠ, MŠ a mladí hasiči sousedské posezení na zahájení adventního času. Již tradičně se závodilo v kulinářských dovednostech. Tentokrát bylo zvoleno téma pečení a vaření z ořechů, kokosu a mandlí. Celkem se zúčastnilo šestnáct soutěžících, každý z nich si odnesl jako odměnu ručně malovanou vánoční ozdobu, výherci pak dárkové balení s ozdobami. Porota, složená ze zastupitelů obce, vybrala tři výherce: na 3. místě se umístila Gabriela Fendrychová, na 2. místě Barbora Fialová a na 1. místě Marie Svobodová. Též diváci ochutnávali vzorky a hlasovali, aby vybrali jednu soutěžící, nejvíce hlasů obdržela Martina Svobodová.

V době, kdy se rozhodovalo o výsledcích cukrářského klání, si přítomní zanotovali s panem Františkem Dubou několik písniček, mohli se také podívat na velmi pěkné taneční vystoupení souboru Dance Club z Havlíčkova Brodu. Děvčata a jednoho chlapce trénuje paní Vlaďka Ranecká. Připravena byla rovněž každoroční výstava zapůjčených vánočních dekorací od občanů, či výstava leteckých fotografií obce, které bylo možné na místě i objednat, stejně jako bylo možné zakoupit ručně zdobené vánoční ozdoby. Zdobení přímo před zraky diváků zdobily členky DUV-družstva z Dvora Králové nad Labem. Děti vyráběly v tvořivé dílně malé dekorace, které si odnášely domů.

Adventní čas bývá spojován s nejrůznější pomocí druhým. V Rozsochatci se již několik let zapojují do pomoci dětem nemocným cystickou fibrózou. 17. listopadu se zde uskutečnila dílna k celostátní akci Větrníkový den. Větrníkový den probíhal na různých místech republiky 21. listopadu. Výrobky z rozsochatecké dílny prodávaly děvčata ve stánku na dnešní akci. Výtěžek bude použit na pomoc tzv. slaným dětem.

Po celé odpoledne se podávali káva, čaj a samozřejmě nechyběl ani domácí punč. V podvečer se všichni přemístili k budově mateřské školy, kde si s žáky místní ZŠ zazpívali koledy, pan starosta Jaroslav Krédl všem popřál do nového roku 2016 hodně štěstí a zdraví a na závěr rozsvítil vánoční strom.

/Lenka Hyršová/


Novinky

15.11.2018

25.1.2019 Horácké divadlo

Na 25. ledna připravily členky ZO ČSŽ zájezd do Horáckého divadla na dětské představení na pohádku Maxipes Fík.

15.11.2018

24.2.2019 Dětský karneval

Na neděli 24.2.2019 připravily členky ZO ČSŽ Dětský karneval.

3.7.2018

Výzva k novým členkám

Rády bychom přivítaly mezi sebou nové členky.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 97, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912