Adventní posezení.

Na sobotní odpoledne 28. listopadu připravili v Rozsochatci zastupitelé obce, členky místního Svazu žen, ZŠ, MŠ a mladí hasiči sousedské posezení na zahájení adventního času. Již tradičně se závodilo v kulinářských dovednostech. Tentokrát bylo zvoleno téma pečení a vaření z ořechů, kokosu a mandlí. Celkem se zúčastnilo šestnáct soutěžících, každý z nich si odnesl jako odměnu ručně malovanou vánoční ozdobu, výherci pak dárkové balení s ozdobami. Porota, složená ze zastupitelů obce, vybrala tři výherce: na 3. místě se umístila Gabriela Fendrychová, na 2. místě Barbora Fialová a na 1. místě Marie Svobodová. Též diváci ochutnávali vzorky a hlasovali, aby vybrali jednu soutěžící, nejvíce hlasů obdržela Martina Svobodová.

V době, kdy se rozhodovalo o výsledcích cukrářského klání, si přítomní zanotovali s panem Františkem Dubou několik písniček, mohli se také podívat na velmi pěkné taneční vystoupení souboru Dance Club z Havlíčkova Brodu. Děvčata a jednoho chlapce trénuje paní Vlaďka Ranecká. Připravena byla rovněž každoroční výstava zapůjčených vánočních dekorací od občanů, či výstava leteckých fotografií obce, které bylo možné na místě i objednat, stejně jako bylo možné zakoupit ručně zdobené vánoční ozdoby. Zdobení přímo před zraky diváků zdobily členky DUV-družstva z Dvora Králové nad Labem. Děti vyráběly v tvořivé dílně malé dekorace, které si odnášely domů.

Adventní čas bývá spojován s nejrůznější pomocí druhým. V Rozsochatci se již několik let zapojují do pomoci dětem nemocným cystickou fibrózou. 17. listopadu se zde uskutečnila dílna k celostátní akci Větrníkový den. Větrníkový den probíhal na různých místech republiky 21. listopadu. Výrobky z rozsochatecké dílny prodávaly děvčata ve stánku na dnešní akci. Výtěžek bude použit na pomoc tzv. slaným dětem.

Po celé odpoledne se podávali káva, čaj a samozřejmě nechyběl ani domácí punč. V podvečer se všichni přemístili k budově mateřské školy, kde si s žáky místní ZŠ zazpívali koledy, pan starosta Jaroslav Krédl všem popřál do nového roku 2016 hodně štěstí a zdraví a na závěr rozsvítil vánoční strom.

/Lenka Hyršová/


Novinky

15.6.2019

9.11.2019 Pletení z pedigu

Na 9.11.2019 připravily členky ZO ČSŽ kurz pletení z pedigu.

15.6.2019

20.10.2019 Řemeslnický jarmark

V neděli 20.října se bude konat tradiční Řemeslnický jarmark v sále obecního domu.

3.7.2018

Výzva k novým členkám

Rády bychom přivítaly mezi sebou nové členky.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 97, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912