Evropský den pro cystickou fibrózu.

 

  Prozatím se do povědomí lidí moc nedostala informace o dětech nemocných cystickou fibrózou, ani co nevyléčitelná nemoc pro ně samotné i pro jejich okolí přináší za nesnáze. Na 21. listopad připadá Evropský den pro cystickou fibrózu, po celé české republice je v tento den pořádána akce Větrníkový den, který má na tzv. "slané děti"(nemocní mají vyšší koncentraci solí v potu) upozornit širokou veřejnost. Větrník je symbolem, fouknutím ho roztočit, je pro většinu z nás hračka, ale pro takto nemocné děti, to může být nepřekonatelný úkol. Hlavním organizátorem je Klub nemocných cystickou fibrózou, o.s. a pomoci může každý různými způsoby ať se jedná o výrobu větrníků, sponzorskou pomocí, dobrovolnickou pomocí či samotným šířením informací o CF ve svém okolí.

  Členky ZO ČSŽ v Rozsochatci zorganizovaly na čtvrtek 21. listopadu odpoledne v sále obecního domu dílnu na výrobu větrníků. Pomoci přišla i široká veřejnost. Do tvůrčího odpoledne pro dobrou věc se v Rozsochatci zapojili již po druhé. Větrníky se zde vyráběly z různých materiálů látkové, papírové, keramické umístěné na tyčce, či jako spona do vlasů, ozdobný kolíček, tužka nebo i přívěšek s drátky a korálky. Též občerstvení bylo ve tvarech větrníčků. Kdo by měl zájem přispět i dodatečně, budou výrobky celý týden v prodeji ve Farmářské prodejně v Humpolecké ulici v Havlíčkově Brodě. Po týdnu budou výtěžek i zbylé výrobky předány do prodeje Klubu nemocných cystickou fibrózou, kde budou prodávány přes internetové stránky klubu www.cfklub.cz. Takto získané finance jsou pak použity na pomoc nemocným dětem s cystickou fibrózou. Každá pomoc je vítaná a možná právě i vy můžete něco nabídnout.

/Lenka Hyršová/


Novinky

15.11.2018

21.11.18 Větrníkový den

I v letošním roce se ZO ČSŽ v Rozsochatci zapojí do celostátní akce na pomoc slaným dětem a uspořádají pro veřejnost Větrníkový den.

15.11.2018

1.12.2018 Vánoční výstava

1.12. k zahájení adventu připraví členky ZO ČSŽ spolu s obecními zastupiteli výstavu vánočních dekorací.

15.11.2018

5.12.2018 Mikulášská nadílka

5.12. opět zavítá do Rozsochatce Mikuláš s doprovodem.

15.11.2018

25.1.2019 Horácké divadlo

Na 25. ledna připravily členky ZO ČSŽ zájezd do Horáckého divadla na dětské představení na pohádku Maxipes Fík.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 97, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912