Evropský den pro cystickou fibrózu.

Na 21. listopad připadá Evropský den pro cystickou fibrózu, po celé České republice je v tento den pořádána akce Větrníkový den, který má na tzv. "slané děti"(nemocní mají vyšší koncentraci solí v potu) upozornit širokou veřejnost. Větrník je symbolem, fouknutím ho roztočit, je pro většinu z nás hračka, ale pro takto nemocné děti, to může být nepřekonatelný úkol. Hlavním organizátorem je Klub nemocných cystickou fibrózou, o.s. a pomoci může každý různými způsoby ať se jedná o výrobu větrníků, sponzorskou pomocí, dobrovolnickou pomocí či samotným šířením informací o CF ve svém okolí.

Členky ZO ČSŽ v Rozsochatci zorganizovaly v předvečer celostátní akce, ve čtvrtek 20. listopadu odpoledne v sále obecního domu dílnu na výrobu větrníků. Pomoci přišla též veřejnost. Do tvůrčího odpoledne pro dobrou věc, se v Rozsochatci zapojili po třetí. Větrníky se zde vyráběly z různých materiálů látkové, papírové, jako vánoční ozdoby, které použijí na výzdobu v sobotu 29. listopadu na akci k zahájení adventního času. Děti též vyráběly větrníky na tyčce. V letošním roce se využití větrníků má pečlivě zdokumentovat a následně poslat do Klubu nemocných cystickou fibrózou, kde budou zveřejněny fotografie na webových stránkách. Jeden větrníkový projekt bude vylosován a výherce pak obdrží dárek od patrona Klubu nemocných cystickou fibrózou Ivana Trojana.

Rovněž občerstvení bylo ve tvarech větrníčků. Kdo neměl tak šikovné ruce, mohl přispět sponzorským darem . Výtěžek z akce bude předán Klubu nemocných cystickou fibrózou. Více se dozvíte o formách pomoci a pořádaných akcích na internetových stránkách klubu www.cfklub.cz.  Každá pomoc je vítaná a možná právě i vy můžete něco nabídnout.

/Lenka Hyršová/


Novinky

28.3.2020

4.4.2020|Kurz aranžování

Odloženo po ukončení nouzového stavu!

28.3.2020

3.4.2020| Čistá Vysočina

Odloženo po ukončení nouzového stavu!

3.7.2018

Výzva k novým členkám

Rády bychom přivítaly mezi sebou nové členky.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 81, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912