Evropský den pro cystickou fibrózu.

Na 21. listopad připadá Evropský den pro cystickou fibrózu, po celé České republice je v tento den pořádána akce Větrníkový den, který má na tzv. "slané děti"(nemocní mají vyšší koncentraci solí v potu) upozornit širokou veřejnost. Větrník je symbolem, fouknutím ho roztočit, je pro většinu z nás hračka, ale pro takto nemocné děti, to může být nepřekonatelný úkol. Hlavním organizátorem je Klub nemocných cystickou fibrózou, o.s. a pomoci může každý různými způsoby ať se jedná o výrobu větrníků, sponzorskou pomocí, dobrovolnickou pomocí či samotným šířením informací o CF ve svém okolí.

Členky ZO ČSŽ v Rozsochatci zorganizovaly v předvečer celostátní akce, ve čtvrtek 20. listopadu odpoledne v sále obecního domu dílnu na výrobu větrníků. Pomoci přišla též veřejnost. Do tvůrčího odpoledne pro dobrou věc, se v Rozsochatci zapojili po třetí. Větrníky se zde vyráběly z různých materiálů látkové, papírové, jako vánoční ozdoby, které použijí na výzdobu v sobotu 29. listopadu na akci k zahájení adventního času. Děti též vyráběly větrníky na tyčce. V letošním roce se využití větrníků má pečlivě zdokumentovat a následně poslat do Klubu nemocných cystickou fibrózou, kde budou zveřejněny fotografie na webových stránkách. Jeden větrníkový projekt bude vylosován a výherce pak obdrží dárek od patrona Klubu nemocných cystickou fibrózou Ivana Trojana.

Rovněž občerstvení bylo ve tvarech větrníčků. Kdo neměl tak šikovné ruce, mohl přispět sponzorským darem . Výtěžek z akce bude předán Klubu nemocných cystickou fibrózou. Více se dozvíte o formách pomoci a pořádaných akcích na internetových stránkách klubu www.cfklub.cz.  Každá pomoc je vítaná a možná právě i vy můžete něco nabídnout.

/Lenka Hyršová/


Novinky

15.11.2018

25.1.2019 Horácké divadlo

Na 25. ledna připravily členky ZO ČSŽ zájezd do Horáckého divadla na dětské představení na pohádku Maxipes Fík.

15.11.2018

24.2.2019 Dětský karneval

Na neděli 24.2.2019 připravily členky ZO ČSŽ Dětský karneval.

3.7.2018

Výzva k novým členkám

Rády bychom přivítaly mezi sebou nové členky.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 97, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912