Společné zahájení adventního času.

 

   V letošním roce bude adventní čas o týden kratší, protože čtvrtá adventní neděle, je zároveň štědrovečerní.  V Rozsochatci jsme ho zahájili tradičně „Adventním posezením“, které se konalo v sobotu 2. prosince odpoledne v sále obecního domu. Organizátory akce byli členky místního Svazu žen, zastupitelé obce, mladí hasiči a ZŠ a MŠ v Rozsochatci. Pro diváky připravili bohatý program. Odpoledne bylo zahájeno kulinářskou soutěží, tentokrát na téma „Pečeme na Vánoce sladké i slané“. Porotci soutěže byli zastupitelé obce, ale i diváci mohli vybrat ze soutěžících jednoho výherce. Rozhodování nebylo snadné, na konec ze čtrnácti soutěžících 1. místo získala paní Marie Pelikánová,  2.místo paní Miluška Zámečníková ,  3.místo paní Věra Štěpánová a cenu diváků získala Dana Šrámková. Ceny pro výherce vyrobila z keramiky a drátků paní Lenka Sedláková z Jitkova, rovněž každá soutěžící získala malou odměnu v podobě drátkového anděla.

  Pro návštěvníky byla nachystána rovněž každoroční„Výstava vánočních dekorací našich domácností“, které zapůjčily členky Svazu žen a někteří občané. Děti si mohly vyrobit vánoční dekoraci anděla a stromeček v tvořivé dílně připravené ZŠ. S hudebním vánočním programem vystoupila kapela „Kalíšci“. Během odpoledne podávali pořadatelé domácí vánoční punč, kávu a čaj. Pro návštěvníky zde byl rovněž stánek s výrobky z Větrníkového dne, který se konal v Rozsochatci 17. listopadu. Výtěžek z prodeje je určen na podporu dětí s cystickou fibrózou,

  S prvním šerem se všichni přemístili k budově mateřské školy, kde si spolu s žáky ZŠ a MŠ zazpívali několik koled, pan starosta obce Jaroslav Krédl popřál přítomným pěkné vánoční svátky a celý nový rok 2018. Po té byl slavnostně rozsvícen vánoční strom.

/Lenka Hyršová/


Novinky

15.11.2018

25.1.2019 Horácké divadlo

Na 25. ledna připravily členky ZO ČSŽ zájezd do Horáckého divadla na dětské představení na pohádku Maxipes Fík.

15.11.2018

24.2.2019 Dětský karneval

Na neděli 24.2.2019 připravily členky ZO ČSŽ Dětský karneval.

3.7.2018

Výzva k novým členkám

Rády bychom přivítaly mezi sebou nové členky.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 97, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912