Pomáhejme slaným dětem.

 

   21. listopadu se slaví Evropský den pro cystickou fibrózu. Po celé České republice se v tento den konají benefiční akce s názvem Větrníkový den, za účelem zvýšení povědomí o tomto nevyléčitelném onemocnění, které postihuje především dýchací a trávicí ústrojí. Větrník symbolizuje ztížené dýchání slaných dětí, řada z nich ho nedokáže ani roztočit. Nemocným cystickou fibrózou se někdy říká slané děti, protože mají až pětkrát slanější pot. Nemocné CF a jejich blízké z celé ČR sdružuje Klub nemocných cystickou fibrózou. Klub poskytuje základní a odborné sociální poradenství, poskytuje psychosociální péči, chrání zájmy a práva nemocných, přispívá nemocným na náklady spojené s léčbou, spolupracuje s centry pro léčbu CF, informuje veřejnost o problematice CF a vede veřejnou sbírku na pomoc nemocným CF. Více na www.cfklub.cz .

  V Rozsochatci se zapojují do akce již čtvrtým rokem mladí hasiči a členky Svazu žen. V sále obecního domu se vždy koná tvořivá dílna pro všechny věkové kategorie. Tentokrát využili volného dne a dílnu uspořádali 17. listopadu v podvečer. Větrníčky, které zde vyrobili, budou využity na „Běhu pro slané“, který se bude konat v Knyku 10. června 2017. Rovněž vybrané drobné finanční příspěvky pomohou slaným dětem. Někteří z přítomných donesli také občerstvení ve tvaru větrníčků.

   Pomoc však mohou nabídnout i ostatní:

-       jednorázovým finančním darem nebo jeho zprostředkováním

-       věcným darem nebo jeho zprostředkováním

-       umožněním bezplatného užívání firemních služeb

-       uspořádáním či spoluorganizací benefiční akce s výtěžkem pro nemocné CF

-       dobrovolnickou činností

-       vlastními znalostmi a zkušenostmi

-       šířením informací o CF ve svém okolí

-       mediální podporou- napište o Klubu nemocných CF, uspořádejte besedu, pozvěte zástupce klubu do rádia či televize

-       tipy a další náměty na možnosti spolupráce s Klubem nemocných CF

Pomoc je možná i odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS SLANEDETI na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30,- Kč. Více na www.darcvovskasms.cz. Každá pomoc je vítaná a možná právě i vy můžete něco nabídnout.

 

/Lenka Hyršová/


Novinky

28.3.2020

4.4.2020|Kurz aranžování

Odloženo po ukončení nouzového stavu!

28.3.2020

3.4.2020| Čistá Vysočina

Odloženo po ukončení nouzového stavu!

3.7.2018

Výzva k novým členkám

Rády bychom přivítaly mezi sebou nové členky.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 81, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912