Jarní úklid v Rozsochatci.

Stejně jako v několika posledních letech, se opět v Rozsochatci v hojném počtu místní zapojili do krajské akce Čistá Vysočina. V pátek 15. dubna v odpoledních hodinách proběhl jarní úklid obce. Na uklízení se rovným dílem podíleli mladí hasiči, kteří sbírali odpadky okolo místních komunikací, členky svazu žen a zastupitelé obce zametali a hrabali starou trávu a lupení v centru obce, u Pomníku padlým z obou světových válek a na dětském hřišti. Mladí hasiči za svou píli dostali od členek svazu žen zaslouženou sladkou odměnu.

Nově se zapojili též členové Mysliveckého sdružení Rozsochatec- Čachotín, kteří sbírali odpadky kolem hlavních komunikací směrem k Chotěboři a Čachotínu. V pondělí 17. dubna půjdou sbírat ještě odpadky kolem komunikace z Rozsochatce, přes osadu Pouch, do Jahodova a zpět do Rozsochatce rovněž žáci místní základní školy.

Dospělí členové SDH v Rozsochatci současně s úklidovou akcí uspořádali sběr železného šrotu. Traktor s valníkem objížděl vesnicí a dobrovolní hasiči od spoluobčanů odváželi nepotřebný železný odpad, který se za celý rok v domácnostech nashromáždil.

Každý rok se do akce zapojuje stále více lidí a dětí, kteří chtějí, aby byla jejich obec upravená.

/Lenka Hyršová/


Novinky

15.11.2018

25.1.2019 Horácké divadlo

Na 25. ledna připravily členky ZO ČSŽ zájezd do Horáckého divadla na dětské představení na pohádku Maxipes Fík.

15.11.2018

24.2.2019 Dětský karneval

Na neděli 24.2.2019 připravily členky ZO ČSŽ Dětský karneval.

3.7.2018

Výzva k novým členkám

Rády bychom přivítaly mezi sebou nové členky.

další novinky

Copyright © Český svaz žen Rozsochatec

CzechProject spol. s r.o.

  • Předsedkyně – Lenka Hyršová
  • Rozsochatec 97, 582 72
  • e-mail: L.Hyrsova@seznam.cz
  • telefon: (+420) 721 847 912